Top 10 pasākumi Latvijā

Vai meklējat iemeslu apmeklēt Latviju 2019.  vai 2020. gadā? Mēs jums parādīsim desmit izcilus iemeslus – gada lielākos notikumus.

Cēsu pils viduslaiku sezonas atklāšana – 5. Maijs

Uzziniet, kāda bija dzīve, kad pilī vēl valdīja dzīvība. Nogaršojiet tipiskus ēdienus, izmēģiniet roku tradicionālajās prasmēs un amatos, un noskaņojiet ausis viduslaiku mūzikas skaņai. Svētki ir lielisks iemesls apmeklēt Cēsis. Apvieno pils apmeklējumu ar ekskursiju pa vecpilsētu un pārgājienu gar Gaujas krastiem tādās vietās kā Ērgļu klintis un Cīrulīši.

Rīgas restorānu nedēļa – 22. – 28. aprīlis un AZT 7. – 13

Šīs īpašās nedēļas laikā Rīgas restorāni atver durvis visiem gardēžiem, kuri vēlas palutināt sevi ar plašu garšu klāstu par īpaši pievilcīgām cenām – aptuveni 15–20 eiro par trīs ēdienu maltīti.

Lattelecom Rīgas maratons – 19. maijs – 20. Maijs

Viens no visstraujāk augošajiem maratoniem Ziemeļeiropā! Gleznainais ceļš ved cauri Rīgas centram un gar tādiem iespaidīgiem arhitektūras dārgakmeņiem kā Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs, kā arī šķērso Daugavu. Laika apstākļi maijā parasti ir patīkami maigi vai silti.

Rīgas Operas festivals – 5. Jūnijs – 16. Jūnijs

Festivālu ļoti iemīļojusi gan Latvijas publika, gan operu cienītāji no ārzemēm, kas veido lielāko daļu no visiem Rīgas Operas festivāla viesiem.

Līgo vai Jāņi – 23., 24. Jūnijs

Burvju vasaras nakts, kad, kā sakot, zied mistiskais papardes zieds. Draugi un ģimenes pulcējas ap ugunskuru, lai būtu kopā un atzīmētu gada īsāko nakti. Mēs lepojamies ar daudzām tradīcijām, kas ieskauj šo īpašo nakti. Populāra tradīcija ir lēkšana pār uguni, kas, kā teikts, atbrīvo cilvēku no nelaimes. Gatavojoties Jāņiem, daudzas ģimenes pin vainagus, cep pīrāgus, gatavo savu sieru ar ķimeņu sēklām. Tas labi sader ar alu!

Positivus festivals – 26. – 27. jūlijs

Positivus festivāls, kas atkal tika nominēts balvai par labāko vidēja lieluma festivālu 2017. gada Eiropas festivālu balvu kategorijā, joprojām ir populārs arī desmit gadus pēc tā pirmās sezonas 2007. gadā. Mākslinieku godā gadu gaitā ir kļuvuši M83, Bastille, The XX, Ellie Goulding, Hurts un daudzi citi. Katru gadu Positivus pulcē festivāla dalībniekus gleznainajās pludmalēs un apkārtējos mežos un parku teritorijās Salacgrīvā, Ziemeļlatvijā. Atpūšoties no koncertiem, apmeklētāji uz vietas esošajā iepirkšanās laukumā var iegādāties Baltijas dizaineru izstrādājumus un vintage apģērbu.

Summer Sound – 3. – 4. augusts

Viena no lielākajām ballītēm Baltijas jūras piekrastē. Skatuves ir uzstādītas tieši pludmalē. Iepriekšējos gados tur uzstājušies tādi mākslinieki, kā Cheat Codes, Mika, Calvin Harris un Lost Frequencies. Festivāls Summer Sound ir arī lieliska vieta, kur uzzināt par topošajiem un jaunajiem Baltijas māksliniekiem.

Rīgas pilsētas svētki – 16. – 18. Augusts

Bezmaksas pasākumu sērija, lai katru gadu atzīmētu pilsētas gadadienu. Svarīgākās vietas ir pop-up restorāns Spīķeru radošajā kvartālā, kur apmeklētāji var baudīt mūsdienu latviešu virtuvi, mākslas un amatniecības tirdziņš Vērmanes dārzā un uguņošana. Bezmaksas sabiedriskais transports ir pievienots bonuss, padarot to par izdevīgu nedēļas nogali.

Staro Rīga gaismas festivals – 15.-18. Novembris

Rīgas ēkas, laukumus, tiltus un pieminekļus atdzīvina talantīgi vizuālie mākslinieki. Gaismas šovus bieži pavada skaņas, mūzika un pat teātris. Festivāla baudītāji parasti dodas cauri pilsētai, bruņoti ar kartēm un karstiem dzērieniem, lai redzētu pēc iespējas vairāk instalāciju. Staro Rīga sakrīt ar Latvijas Neatkarības dienas svinībām 18. novembrī.

Ziemassvētku tirdziņi Rīgā – 1. decembris – 6. Janvāris

Neviens Ziemassvētku tirdziņš nebūtu pilnīgs bez kioskiem, kas pasniedz aromātiskā karstvīna krūzes, bet vai jūs kādreiz esat izmēģinājuši karstu upeņu sulu ar Rīgas melno balzamu? Tiek apgalvots, ka populārajam latviešu dzērienam piemīt ārstnieciskas īpašības. Sula un balzams kā kokteilis ir sildošs un salds sezonas hits. Izbaudiet vakaru Rīgas Ziemassvētku tirdziņos ar sulas un balzama krūzi un citiem gardēžu baudījumiem, piemēram, mežacūku desām un pašdarinātām piparkūkām.