Rīgas Balle

Jau ceturto gadu pēc kārtas latviešu dziedātāja Natālija Tumševica-Ērgle un viņas komanda rīko iespaidīgu kultūras pasākumu Rīgā – Rīgas balli. Tas notiek saskaņā ar labākajām Vīnes balles tradīcijām ar latviešu kultūras neticamo šarmu. Balle tiek organizēta sadarbībā ar pasaules balles deju sacensību laureātu Vjačeslavu Višņakovu un viņa deju studiju “Dance Magic”.

Rīgas balle ir viens no krāšņākajiem atgādinājumiem par tālo lielisko komponistu laikmetu, burvīgajiem saviesīgajiem saietiem un krāšņajām dāmu kleitām. Rīgā, tāpat kā pārējā Eiropā, ballēm joprojām ir nozīmīga vieta kultūras dzīvē.

Rīgas balle 2019 notika vienā no slavenākajām un skaistākajām ēkām Baltijas valstīs – Melngalvju namā, kas atrodas pašā Latvijas galvaspilsētas Rīgas sirdī. Pasākuma vietas greznais interjers palīdzēja radīt neaizmirstamu 20. gadsimta balles atmosfēru.

Vakara programmas laikā uzstājās simfoniskie un džeza orķestri, kā arī Latvijas Nacionālās operas un baleta labākie solisti, pazīstamākie Latvijas Operetes solisti, lielākie latviešu balles deju un tautas deju dejotāji, koris “Zēni”. Bija arī jauno mūziķu un bērnu namu dejotāju priekšnesumi.

Balles viesi baudīja izsmalcinātas vakariņas restorānā “36.Line”, īpaši izvēlētus dzērienus, “Desertu Studija” saldos cienastus, visu vakaru dzīvo mūziku un ekskluzīvo koncertprogrammu. Ballē, ievērojot tradīcijas, tiek sagaidīts, ka ikviens stingri ievēro dress- code jeb noteikto apģērbu, lai radītu īpašo balles atmosfēru. Kungiem prasīts tika valkāt melnas fracas vai melnus uzvalkus un pieskaņotas tauriņus, savukārt dāmām – pilna garuma balles kleitas.

Oficiālā atklāšanas ceremonija sākās plkst. 9:00. ar debitanšu uznācienu. Jaunās dāmas, kas tērptas baltās kleitās, un viņu partneri, ģērbušies melnās frakās, dejoja atklāšanas polonēzi un Vīnes valsi. Debitanšu un viņu partneru pāri tika īpaši atlasīti lielākajās Latvijas universitātēs, un tos apmācīja labākie Latvijas balles deju dejotāji un horeogrāfi. Sekoja debitantu uzstāšanās, organizatori un pasākuma partneri paziņoja par Rīgas balles 2019 atklāšanu.

Tradicionāli Rīgas ballei ir labdarības mērķi. Balles oficiālās daļas laikā notika labdarības izsole, un tajā iegūtie līdzekļi tika novirzīti labdarības mērķiem: lai atbalstītu Latvijas jaunos mūziķus un organizētu balles deju nodarbības bērnunamos.

Riga Ball 2019 ir unikāla iespēja izbaudīt klasiskās Vīnes balles atmosfēru Rīgā ar latviešu kultūras tradīciju garšām, pavadīt laiku eleganti, satiekoties ar interesantiem un inteliģentiem cilvēkiem, kā arī dejot pie brīnišķīgas un mūžīgas mūzikas. Un, protams, šogad bija lieliska iespēja svinēt Latvijas baleta 100 gadus!