Festivāla “Staro Rīga” gaismas mākslinieki veido nākotnes scenārijus

Vairāk nekā 40 objektu parasti ir skatāmi Gaismas festivālā Staro Rīga četros vakaros no pulksten 17 līdz 23, no 16. līdz 19. novembrim. Objekti, kas radīti, izmantojot dažādas gaismas mākslas tehnikas, festivālā būs skatāmi trīs programmās Rīgas parkos, laukumos un ēku fasādēs. Arī četrās Rīgas apkaimēs notiek gaismas parāde.

 Festivāls notiek jau 11 gadus, un šajā laikā tas ir izaudzis, kļūstot starptautiski atpazīstams gan vietējo iedzīvotāju, gan tūristu, gan arī mākslinieku vidū. Tajā piedalās mākslinieki no Francijas, Vācijas, Portugāles, Japānas un Nīderlandes.

Partneru programma Rīgas karnevāls tiek rīkota piekto gadu festivāla Staro Rīga ietvaros. Festivāla sadarbības partneru projekti ir iekļauti šajā programmā un ietver gaismas instalācijas un objektus. Idejas rada, tehniski īsteno un finansē festivāla sadarbības partneri vai atbalstītāji.

Jau vairākus gadus dalībnieki festivālā ir iekļāvuši Ministru kabineta ēku, Latvijas Republikas Saeimu un Valsts kanceleju. Partneru programmai ir pievienojušās Latvijas Banka, AS Augstsprieguma tīkls, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra kopā ar mākslinieku Gintu Gabrānu un Starptautiskā lidosta Rīga kopā ar mākslinieku Hariju Brantsu. Starp jaunajiem partneriem jāmin Pasaules optika kopā ar mākslinieci Elitu Patmalnieci. Mākslinieks Dāvis Vaivads gaismas festivālā piedalās pirmo reizi. Savu ideju gaismas valodā paudīs arī Vidzemes universitāte un Valmieras Mākslas vidusskola, tāpat kā students no Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas. Ilgtermiņa festivāla partneri ir Latvenergo, Elektrum, Samsung un Orkla Confectionery & Snacks Latvija.